Aznar II Galindo Galíndez (urodzony około 845 roku, zmarł w 893 roku) herb

Syn Galindo II Aznar Galíndez, hrabiego Aragonii i Guldegrut N.

Hrabia Aragonii, Pallars, Ribagorza od 867 roku do 893 roku.

W 870 roku poślubił Onegę Garcez Ínigo-Arista de Pamplona (urodzoną około 850 roku, zmarła w X wieku), córkę Garcii I Inígueza Ínigo-Arista, króla Pamplony i Urraki Etiennette Razés, córki Borrel I (Bellon) Razés, hrabiego de Carcassonne, d'Ampurias, d'Ausonne, de Cerdagne, de Conflent, d'Urgel.

Aznar Galindez II był jedynym dzieckiem hrabiego Aragonii, Galindo II Asnaresa, który w 867 roku przejął tron. Okres rządów hrabiego Aznara II są prawie nieznane. Szczątkowe informacje na temat panowania Aznara II są zapisane w historii Aragonii przez współczesnych historyków, którzy uważają, że polityka hrabiego Aznara II, miała na celu utrzymanie pokojowych stosunków z sąsiednimi władcami.

Aznar II kontynuował politykę ojca wzmocniając więzi z potężnym rodem Banu Qasi (panujaca w muzułmańskiej Hiszpanii), który opanował na północnym-wschodzie Półwyspu Iberyjskiego, oraz z królestwem Pampeluny.

Jedyne wiarygodne dowody z życia hrabiego Aznara Galindez dotycza informacji o jego rodzinie, podane w genealogii "Kodeksu z Rody". Według tych danych, hrabia Aznar II poślubił Onegę, córkę króla Pamplony Garcíi I Iniguez. Z tego związku pochodzi dwóch synów i dwie córki.

Zmarł w 893 roku, pozostawiając tytuł hrabiowski synowi:

Galindo II Aznarez (urodzony w 865 roku, zmarł w 922 roku), hrabia Aragonii, po nim córka.


Żródła:

Aznar II Galíndez w "WikipediA"


Aznar Galindez II w "WikipediA" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


Aznar II w "WikipediA" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


Aznar II Galindes w "Geneall" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


AZNAR Galíndez w "MedLands" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk

02-08-2021