POCZET WŁADCÓW FRANCJI

DOM FRANCJI

DYNASTIA KAROLINGÓW

Pépin I "le Bref" król Zachodnich Franków od 25 grudnia 751 roku do 24 września 768 roku

Carloman I król Zachodnich Franków od 24 września 768 roku do 4 grudnia 771 roku

Charlemagne król Zachodnich Franków od 24 września 768 roku do 28 stycznia 814 roku

Fastrada politycznie aktywna królowa Franków od 10 sierpnia 784 roku do 10 sierpnia 794 roku

Charles "le Jeune" koregent Zachodnich Franków od 25 grudnia 800 roku do 4 grudnia 811 roku

Louis "le Pieux" koregent od 11 września 813 roku do 28 stycznia 814 roku, król Zachodnich Franków od 28 stycznia 814 roku do 1 października 833 roku

Lothaire I regent Zachodnich Franków od 1 października do 30 czerwca 833 roku, król Zachodnich Franków od 30 czerwca 833 roku do 1 marca 834 roku

Louis "le Pieux" król Zachodnich Franków od 1 marca 834 roku 20 czerwca 840 roku

Charles II "le Chauve" król Zachodnich Franków od 20 czerwca 840 roku do 6 października 877 roku

Louis II "le Begue" król Zachodnich Franków od 8 grudnia 877 roku do 10 kwietnia 879 roku

Louis III król Zachodnich Franków od 10 kwietnia 879 roku do 5 sierpnia 882 roku

Carloman II król Zachodnich Franków od 10 kwietnia 879 roku do 12 grudnia 884 roku

Gozlin d'Anjou regent Zachodnich Franków od 10 kwietnia 879 roku do 880 roku

Charles III "le Gros" król Zachodnich Franków od 12 grudnia 884 roku do listopada 887 roku

Gozlin d'Anjou regent Zachodnich Franków od grudnia 12 grudnia 884 roku do 885 roku

DYNASTIA ROBERTYNGÓW

Eudes król Francji od 29 lutego 888 roku do 3 stycznia 898 roku

DYNASTIA KAROLINGÓW

Charles III "le Simple" król Francji od 28 stycznia 898 roku do 30 czerwca 922 roku

DYNASTIA ROBERTYNGÓW

Robert I król Francji od 29 czerwca 922 roku do 15 czerwca 923 roku

DYNASTIA BOSONIDÓW

Raul I król Francji od 13 lipca 923 roku do 15 stycznia 936 roku

Hugues I "le Grand" regent Francji od 15 stycznia 936 roku do 19 czerwca 936 roku

DYNASTIA KAROLINGÓW

Louis IV "d'Outremer" król Francji od 19 czerwca 936 roku do 10 września 954 roku

Gerberga regentka Francji w 945 roku

Artaud de Reims regent Francji od 10 września do 12 listopada 954 roku

Hugues I "le Grand" regent Francji od 10 września 954 roku do 16 czerwca 956 roku

Lothaire wicekról Frankonii od 946 roku do 10 września 954 roku, król Zachodnich Franków od 10 września 954 roku do 8 czerwca 978 roku, król Franków od 8 czerwca 978 roku do 2 marca 986 roku

Gerberga regentka Francji od 10 września 954 roku do 16 czerwca 956 roku

Richard "Sans-Peur" regent Francji od 16 czerwca 956 roku do 960 roku

Bruno I regent Francji od 16 czerwca 956 roku do 11 października 965 roku

Louis V "le Fainéant" koregent od 8 czerwca 979 roku do 2 marca 986 roku, król Francji od 2 marca 986 roku do 21 maja 987 roku

Adalbéron d'Ardenne regent Francji od 21 maja do 3 czerwca? 987 roku

Hugues regent Francji od 21 maja do 3 czerwca? 987 roku

Adélaide d'Aquitaine królowa-współwładczyni Francji od maja 987 roku do 24 października 996 roku

Charles de Basse-Lotharingie pretendent do tronu Zachodnich Franków od 22 maja 987 roku do 12 czerwca 991 roku

DYNASTIA KAPETYNGÓW (Robertyng-Capet)

Hugues Capet król Francji od 3 czerwca? 987 roku do 24 października 996 roku

Robert II "le Pieux" koregent od 25 grudnia 987 roku do 24 października 996 roku, król Francji od 24 października 996 roku do 20 lipca 1031 roku

Hugues (II) Magnus król-koregent Francji od 9 czerwca 1017 roku do 17 września 1025 roku

Henri I koregent od 14 maja 1027 roku do 20 lipca 1031 roku, król Francji od 20 lipca 1031 roku do 4 sierpnia 1060 roku

Philippe I koregent od 23 maja 1059 roku do 4 sierpnia 1060 roku, król Francji od 4 sierpnia 1060 roku do 29 lipca 1108 roku

Anne de Kiev regentka Francji od 4 sierpnia 1060 roku do 1 września 1067 roku

Baudouin V de Flandre regent Francji od 4 sierpnia 1060 roku do 1 września 1067 roku

Louis VI "le Gros" koregent od między 24 maja 1098 a 25 grudnia 1100 roku do 29 lipca 1108 roku, król Francji od 29 lipca 1108 roku do 1 sierpnia 1137 roku

Philippe of France król-koregent Francji od 14 kwietnia 1129 roku do 13 października 1131 roku

Louis VII "le Jeune" koregent od 25 października 1135 roku do 1 sierpnia 1131 roku, król Francji od 1 sierpnia 1131 roku do 18 września 1180 roku

Suger regent Francji od 8 czerwca 1147 roku 11 listopada 1149 roku

Mathieu I de Montmorency regent Francji od 8 czerwca 1147 roku 11 listopada 1149 roku

Raoul I de Vermandois regent Francji od 8 czerwca 1147 roku 11 listopada 1149 roku

Philippe II "Auguste" koregent od 1 listopada 1179 roku do 18 września 1180 roku, król Francji od 18 września 1180 roku do 14 lipca 1223 roku

Philippe d'Alsace regent Francji od 1 listopada 1179 roku do 1180 roku

Adele de Champagne regentka Francji od 24 czerwca 1190 roku do 27 grudnia 1191 roku

Guillaume "aux Blanches Mains" de Champagne regent Francji od 24 czerwca 1190 roku do 27 grudnia 1191 roku

Louis VIII "le Lion" król Francji od 14 lipca 1223 roku do 8 listopada 1226 roku

Blanche de Castille regentka Francji od 8 listopada 1226 roku do 1235 roku

Louis IX "Saint" król Francji od 8 listopada 1226 roku do 27 sierpnia 1270 roku

Blanche de Castille regentka Francji od 8 listopada 1226 roku do 25 kwietnia 1236 roku i od 12 czerwca 1248 roku do 27 listopada 1252 roku

Louis de France regent Francji od 27 listopada 1252 roku do 10 lipca 1254 roku

Alphonse de Poitiers regent Francji od 27 listopada 1252 roku do 10 lipca 1254 roku

Charles I "Pogrobowiec" d'Anjou regent Francji od 26 listopada 1252 roku do 1254 roku

Mathieu de Vendôme regent Francji od 14 marca do 25 sierpnia 1270 roku

Simon de Clermont regent Francji od 14 marca do 25 sierpnia 1270 roku

Philippe III "le Hardi" król Francji od 25 sierpnia 1270 roku do 5 października 1285 roku

Mathieu de Vendôme regent Francji od 25 sierpnia 1270 roku 22 maja? 1271 roku

Simon de Clermont regent Francji od 25 sierpnia 1270 roku 22 maja? 1271 roku

Philippe IV "le Bel" król Francji od 5 października 1285 roku do 29 listopada 1314 roku

Louis X "le Hutin" król Francji od 29 listopada 1314 roku do 5 czerwca 1316 roku

Charles de Valois regent Francji od 5 czerwca do 17 lipca 1316 roku

Philippe de Poitiers regent Francji od 17 lipca do 15 listopada 1316 roku

Jean I "le Posthume" król Francji od 15 listopada do 20 listopada 1316 roku

Philippe de Poitiers regent Francji od 15 listopada do 20 listopada 1316 roku

Philippe V "le Long" król Francji od 20 listopada 1316 roku do 3 stycznia 1322 roku

Charles IV "le Bel" król Francji od 3 stycznia 1322 roku do 1 lutego 1328 roku

Charles de Valois regent Francji od 3 stycznia 1322 roku do 16 grudnia 1325 roku

Philippe de Valois regent Francji od 1 lutego do 1 kwietnia 1328 roku

DYNASTIA WALEZJUSZY (Robertyng-Capet-Valois)

Philippe VI król Francji od 1 kwietnia 1328 roku do 22 sierpnia 1350 roku

Jeanne de Bourgogne regentka Francji w 1328 roku i lipca 1337 roku do 24 września 1340 roku i od 1346 roku do 1347 roku

DYNASTIA INGELGER-ANJOU (GÁTINAIS-ANJOU) - PLANTAGENÊT

Édouard król Francji od 26 stycznia 1340 roku do 8 maja 1360 roku, tytularny król Francji od 8 maja 1360 roku do 21 czerwca 1377 roku

DYNASTIA WALEZJUSZY (Robertyng-Capet-Valois)

Jean II "le Bon" król Francji od 22 sierpnia 1350 roku do 8 kwietnia 1364 roku

Charles Dauphin regent Francji od 17 października 1356 roku do 4 października 1360 roku, od 17 grudnia 1362 roku do sierpna 1363 roku od 3 stycznia do 8 kwietnia 1364 roku, generał-porucznik Francji (Lieutenant-general du Roi) od 14 marca 1458 roku do 4 października 1360 roku i od 17 grudnia 1362 roku do sierpna 1363 roku

Charles V "le Sage" król Francji od 8 kwietnia 1364 roku do 16 września 1380 roku

Charles VI "le Bien-Aimé, le Fol" król Francji od 16 września 1380 roku do 21 października 1422 roku

Louis I d'Anjou regent Francji od 16 września 1380 roku do 20 września 1384 roku

Philippe II de Bourgogne regent Francji od 16 września 1380 roku do 1 listopada 1388 roku i od 1392 roku do 1402 roku

Jean de Berry regent Francji od od 19 listopada 1380 roku do 1 listopada 1388 roku i od 1392 roku do 15 czerwca 1416 roku

Louis d'Orléans regent Francji od stycznia 1393 roku do 23 listopada 1407 roku

Louis II d'Anjou regent Francji od stycznia 1393 roku do 29 kwietnia 1417 roku

Louis II de Bourbon regent Francji od 16 września 1380 roku do 1 listopada 1388 roku i od 1388 roku do 1407 roku

Isabeau de Baviere regentka Francji od 14 czerwca 1417 roku do 26 grudnia 1418 roku

Charles prezydent Królewskiej Rady od 14 czerwca 1417 roku do 30 października 1422 roku, generał-porucznik Francji (Lieutenant-general du Roi) Francji od 6 listopada 1417 roku do 29 maja 1418 roku, regent Francji 26 grudnia 1418 roku do 30 października 1422 roku

DYNASTIA INGELGER-ANJOU (GÁTINAIS-ANJOU) - PLANTAGENÊT-LANCASTER

Henri d'Angleterre protektor Francji od 30 września (faktycznie od 19 sierpnia) 1399 roku do 20 marca 1413 roku

Henri d'Angleterre regent Francji od 21 maja 1420 roku do 31 sierpnia 1422 roku

Jan Lancaster Bedford regent Francji od 31 sierpnia 1422 roku do 14 września 1435 roku

Henri [II] król Francji de facto od 31 sierpnia 1422 roku do 17 lipca 1453 roku (nominalnie do 4 marca 1461 roku), tytularny król Francji od 17 lipca 1453 roku do 11 kwietnia 1471 roku

Richard Plantagenet namiestnik Francji od 1436 roku do 1437 roku i od 1440 roku do 1445 roku

Edmund Beaufort namiestnik Francji od 1444 roku do 1449 roku

DYNASTIA WALEZJUSZY (Robertyng-Capet-Valois)

Charles VII "le Victorieux, le Bien Servi" król Francji od 30 października 1422 roku do 22 lipca 1461 roku

Louis XI "le Prudent" król Francji od 22 lipca 1461 roku do 30 sierpnia 1483 roku

Charles de Melun generał-porucznik Francji (Lieutenant-general du Roi) w 1466 roku

Charles VIII "l'Affable" król Francji od 30 sierpnia 1483 roku do 7 kwietnia 1498 roku

Anne de France regentka Francji od 30 sierpnia 1483 roku do 23 października 1483 roku

Pierre de Beaujeu regent Francji od 30 sierpnia 1483 roku do 23 października 1483 roku, porucznik-generalny [Lieutenant-general] Francji od 23 sierpnia 1494 roku do 7 listopada 1495 roku

Jean II de Bourbon d'Auvergne porucznik-generalny [Lieutenant-general] Francji od 23 października 1483 roku do 1 kwietnia 1488 roku

Jean de La Grolaye de Villiers członek Rady Regencyjnej od 30 sierpnia 1483 roku do 27 czerwca 1491 roku

DYNASTIA WALEZJUSZY (Robertyng-Capet-Valois-Orléans)

Louis XII "le Pere du Peuple" król Francji od 7 kwietnia 1498 roku do 1 stycznia 1515 roku

François I "le Pere et Restaurateur des Lettres" król Francji od 1 stycznia 1515 roku do 31 marca 1547 roku

Louise de Savoie regentka Francji od 1 stycznia 1515 roku do 13 marca 1516 roku i od 24 lutego 1525 roku do 13 marca 1526 roku

Charles IV de Vendôme członek Rady Regencyjnej od 24 lutego 1525 roku do 17 marca 1526 roku

Henri II król Francji od 31 lipca 1547 roku do 10 lipca 1559 roku

Catherine de Médicis regentka Francji w 1552 roku, w 1553 roku, w 1554 roku

François I de Guise de Lorraine generał-porucznik Francji (Lieutenant-general du Roi) w 1558 roku

François II król Francji od 10 lipca 1559 roku do 5 grudnia 1560 roku

Charles IX król Francji od 5 grudnia 1560 roku do 30 maja 1574 roku

Catherine de Médicis regentka Francji od 5 grudnia 1560 roku do 17 sierpnia 1563 roku

François I de Guise de Lorraine generał-porucznik Francji (Lieutenant-general du Roi) w 1560 roku

Antoine de Bourbon generał-porucznik Francji (Lieutenant-general du Roi) od 1561 roku do 17 listopada 1562 roku

Henri d'Anjou generał-porucznik Francji (Lieutenant-general du Roi) w 1567 roku

Henri III król Francji od 30 maja 1574 roku do 2 sierpnia 1589 roku

Catherine de Médicis regentka Francji od 30 maja do 6 września 1574 roku

DYNASTIA BOURBONÓW (Robertyng-Capet-Bourbon)

Henri IV "le Grand, le Vert-Galant" król Francji od 2 sierpnia 1589 roku do 14 maja 1610 roku

Charles (X) de Bourbon "król" Francji od 21 listopada 1589 roku do 9 maja 1590 roku

Charles (II) de Lorraine de Mayenne generał-porucznik Francji [Lieutenant-general du Roi] Królestwa Francji od 21 listopada 1589 roku do 22 marca 1594 roku

Philippe von Habsburg protektor Francji od 1590 roku do 13 września 1598 roku

Louis XIII "le Juste" król Francji od 14 maja 1610 roku do 14 maja 1643 roku

Marie de Médicis regentka Francji od 15 maja 1610 roku do 2 października 1614 roku

Armand Jean Du Plessis de Richelieu generał-porucznik Francji (Lieutenant-general du Roi) w 1629 roku, przewodniczący Rady Królewskiej od 11 listopada 1630 roku do 4 grudnia 1642 roku

Louis XIV "le Grand, le Roi-Soleil" król Francji od 14 maja 1643 roku do 1 września 1715 roku

Anne d'Autriche regentka Francji od 18 maja 1643 roku do 7 września 1651 roku

Louis II de Bourbon szef Rady Regencyjnej od 1647 roku do 7 września 1651 roku

Marie Teresa Habsburżanka Austriacka regentka Francji w 1667 roku, od 12 czerwca do 13 sierpnia 1672 roku i w 1678 roku

Louis XV "le Bien-Aimé" król Francji od 1 września 1715 roku do 10 maja 1774 roku

Philippe d´Orléans regent Francji od 12 września 1715 roku do 22 lutego 1723 roku

François de Neufville członek Rady Regencji od 12 września 1715 roku do 16 sierpnia 1722 roku

Louis de Rouvroy członek Rady Regencyjnej od 12 września 1715 roku do 26 sierpnia 1718 roku

Claude Louis Hector de Villars członek Rady Regencyjnej od 12 września 1715 roku do 15 października 1718 roku

Nicolas Chalon Du Blé członek Rady Regencyjnej od 1 września 1718 roku do 25 października 1722 roku

Louis Antoine de Pardaillan de Gondrin członek Rady Regencyjnej od 1718 roku do 22 lutego 1722 roku

Paul Hippolyte de Beauvilliers członek Rady Regencyjnej od 1719 roku do 22 lutego 1723 roku

Jacques FitzJames członek Rady Regencyjnej od 3 marca 1720 roku do 22 lutego 1723 roku

Louis XVI król Francji od 10 maja 1774 roku do 21 września 1792 roku, legitymistyczny pretendent do tronu Francji od 21 września 1792 roku do 21 stycznia 1793 roku

Marguerite Louis François Duport Du Tertre zarządca Francji od 21 czerwca do 14 września 1791 roku

Georges Jacques Danton zarządca Francji od 10 sierpnia do 21 września 1792 roku

I REPUBLIKA od 18 czerwca 1791 roku do 18 maja 1804 roku

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego (często nazywanym Narodowym Zgromadzeniem Ustawodawczym) od 18 czerwca 1791 roku do 2 listopada 1795 roku

Konsularna Komisja Wykonawcza od 11 listopada 1799 roku do 25 grudnia 1799 roku

Prezydenci Dyrekcji Wykonawczej od 25 grudnia 1799 roku do

Pierwszy konsul od 25 grudnia 1799 roku do 18 maja 1804 roku

Napoléon Bonaparte I konsul Francji od 25 grudnia 1799 roku do 18 maja 1804 roku

DYNASTIA BOURBONÓW (Robertyng-Capet-Bourbon)

Louis XVII król Francji de plein droit od 21 stycznia 1793 roku do 8 czerwca 1795 roku

Louis-Stanislas-Xavier regent Francji od 21 stycznia 1793 roku do 8 czerwca 1795 roku

I CESARSTWO FRANCUZÓW od 18 maja 1804 roku do 11 kwietnia 1814 roku

DYNASTIA BONAPARTYCH

Napoléon I Buonoparte cesarz Francuzów od 18 maja 1804 roku do 11 kwietnia 1814 roku

Marie Louis Habsburg-Baudemont-Vaudémont-Lotaryńska regentka Cesarstwa Francuzów od 23 stycznia do 28 marca 1814 roku

Joseph Bonaparte porucznik-generalny (Lieutenant-general) Cesarstwa Francuzów od 28 stycznia do 30 marca 1814 roku

TYMCZASOWY RZĄD CESARSTWA FRANCUZÓW od 1 kwietnia do 14 kwietnia 1814 roku

Charles Maurice de Talleyrand- Périgord "prezydent" Tymczasowego Rządy Francuzów od 1 kwietnia do 14 kwietnia 1814 roku

Pierre Riel de Beurnonville członek Tymczasowego Rządy Francuzów od 1 kwietnia do 14 kwietnia 1814 roku

Arnail François de Jaucourt członek Tymczasowego Rządy Francuzów od 1 kwietnia do 2 maja 1814 roku

Emerick Joseph Wolfgang Héribert, duc de Dalberg członek Tymczasowego Rządy Francuzów od 1 kwietnia do 14 kwietnia 1814 roku

François Xavier Marc Antoine de Montesquiou-Fezensac członek Tymczasowego Rządy Francuzów od 1 kwietnia do 2 maja 1814 roku

KRÓLESTWO FRANCUZÓW od 6 kwietnia 1814 roku do 20 marca 1815 roku

Komisarze Rządu Królestwa Francuzów od 22 czerwca do 7 lipca 1815 roku

Joseph de Fouché d'Otrante prezydent Komisarzy

Lazare Nicolas Marguerite Carnot

DYNASTIA BOURBONÓW (Robertyng-Capet-Bourbon)

Louis XVIII "le Désiré" legitymistyczny tytularny król Francji od 8 czerwca 1795 roku do 11 kwietnia 1814 roku

Charles-Philippe de France generał-porucznik Francji [Lieutenant-general du Roi] Królestwa Francuzów od 14 kwietnia do 2 maja 1814 roku

Louis Stanislas Xavier de France generał-porucznik Francji [Lieutenant-general du Roi] Królestwa Francuzów od 2 maja do 2 maja 1814 roku

Louis XVIII "le Désiré" król Francji od 2 maja 1814 roku do 20 marca 1815 roku

I CESARSTWO FRANCUZÓW od 20 marca do 7 lipca 1815 roku

DYNASTIA BONAPARTYCH

Napoléon I Bounoparte cesarz Francuzów od 20 marca do 22 czerwca 1815 roku

Napoléon II Bonaparte cesarz de jure Francuzów od 22 czerwca 1815 roku do 7 lipca 1815 roku

DYNASTIA BOURBONÓW (Robertyng-Capet-Bourbon)

Louis XVIII "le Désiré" legitymistyczny tytularny król Francji od 20 marca do 7 lipca 1815 roku

Komisja Rządowa od 23 czerwca 1815 roku do 7 lipca 1815 roku

DYNASTIA BONAPARTYCH

Napoléon II Bonaparte tytularny cesarz Francuzów od 4 kwietnia do 6 kwietnia 1814 roku

KRÓLESTWO FRANCUZÓW od 22 czerwca 1815 roku do 24 lutego 1848 roku

DYNASTIA BOURBONÓW (Robertyng-Capet-Bourbon)

Louis XVIII "le Désiré" król Francji od 8 lipca 1815 roku do 16 września 1824 roku

Charles X król Francji od 16 września 1824 roku do 2 sierpnia 1830 roku

Komisja Miejska (Paryża) w opozycji do Karola X od 29 lipca do 1 sierpnia 1830 roku

Louis-Philippe de France d'Orléans porucznik-generalny [Lieutenant-general] Królestwa Francuzów od 31 lipca do 9 sierpnia 1830 roku

Charles X legitymistyczny tytularny król Francji od 2 sierpnia 1830 roku do 6 listopada 1836 roku

Louis XIX król de plein droit Francji od 2 sierpnia do 2 sierpnia 1830 roku

Henri V król de plein droit Francji od 2 sierpnia do 9 sierpnia 1830 roku

DYNASTIA BOURBONÓW (Robertyng-Capet-Bourbon-Orléans)

Louis-Philippe I "le Roi-Citoyen" król Francuzów od 9 sierpnia 1830 roku do 24 lutego 1848 roku

Louis-Philippe II król Francuzów od 24 lutego do 26 lutego 1848 roku

II REPUBLIKA od 24 lutego 1848 roku do 1 grudnia 1852 roku

Prezydent Tymczasowego Rządu Republiki od 24 lutego do 9 maja 1848 roku

Przewodniczący Zgromadzenia Ustawodawczego od 9 maja do 10 maja 1848 roku

Przewodniczący Komisji Władzy Wykonawczej od 11 maja do 24 czerwca 1848 roku

Przewodniczący Zgromadzenia Ustawodawczego od 24 czerwca do 28 czerwca 1848 roku

Szef władzy wykonawczej od 28 czerwca do 20 grudnia 1848 roku

Louis-Napoléon Bonaparte prezydent Francji od 20 grudnia 1848 roku do 2 grudnia 1852 roku

II CESARSTWO od 1 grudnia 1852 roku do 4 września 1870 roku

DYNASTIA BONAPARTYCH

Napoléon III cesarz Francuzów od 2 grudnia 1852 roku do 1 marca 1871 roku

Eugénie de Montijo regentka Francuzów od 26 lipca do 4 września 1870 roku

Napoléon III tytularny cesarz Francuzów od 1 marca 1871 roku do 9 stycznia 1873 roku

III REPUBLIKA od 1 marca 1871 roku do 3 czerwca 1944 roku

IV REPUBLIKA od 3 czerwca 1944 roku do 8 stycznia 1959 roku

V REPUBLIKA od 8 stycznia 1959 roku

PRETENDENCI

DYNASTIA BOURBONÓW (Robertyng-Capet-Bourbon)

Louis XIX legitymistyczny tytularny król Francji od 6 listopada 1836 roku do 3 czerwca 1844 roku

Henri V legitymistyczny tytularny król Francji od 3 czerwca 1844 roku do 24 sierpnia 1883 roku

Jean III legitymistyczny tytularny król Francji od 24 sierpnia 1883 roku do 18 listopada 1887 roku

Charles XI legitymistyczny tytularny król Francji od 18 listopada 1887 roku do 18 lipca 1909 roku

Jacques I legitymistyczny tytularny król Francji od 18 lipca 1909 roku do 2 października 1931 roku

Charles XII legitymistyczny tytularny król Francji od 2 października 1931 roku do 29 września 1936 roku

Alphonse I legitymistyczny tytularny król Francji od 29 września 1936 roku do 28 lutego 1941 roku

Henri VI legitymistyczny tytularny król Francji od 28 lutego 1941 roku do 20 marca 1975 roku

Alphonse II legitymistyczny tytularny król Francji od 20 marca 1975 roku do 30 stycznia 1989 roku

Louis XX legitymistyczny tytularny król Francji od 30 stycznia 1989 roku

linia orleańska

DYNASTIA BOURBONÓW (Robertyng-Capet-Bourbon-Orléans)

Phillipe VII [Louis Phillipe II] orelański tytularny król Francuzów od 26 sierpnia 1850 roku do 8 września 1894 roku

Phillipe VIII orleański tytularny król Francuzów od 8 września 1894 roku do 28 marca 1926 roku

Jean III orleański tytularny król Francuzów od 28 marca 1926 roku do 25 sierpnia 1940 roku

Henri VI orleański tytularny król Francuzów od 25 sierpnia 1940 roku do 19 czerwca 1999 roku

Henri VII tytularny król Francuzów od 19 czerwca 1999 roku do 21 stycznia 2019 roku

Jean IV tytularny król Francuzów od 21 stycznia 2019 roku

DYNASTIA BONAPARTYCH

Napoléon IV pretendent do tronu Cesarstwa Francuzów od 9 stycznia 1873 roku do 1 czerwca 1879 roku

Napoléon V pretendent do tronu Cesarstwa Francuzów od 1 czerwca 1879 roku do 3 maja 1926 roku

Napoléon VI pretendent do tronu Cesarstwa Francuzów od 3 maja 1926 roku do 3 maja 1997 roku

Napoléon [Charles Marie] VII pretendent do tronu Cesarstwa Francuzów od 3 maja 1997 roku

Napoléon VII [VIII] pretendent do tronu Cesarstwa Francuzów od 3 maja 1997 roku

SPIS HOME